Одржана манифестацијата „Нацртај приказна, отсликај насмевка“ во Гевгелија

Синоќа на плоштадот „Сава Михајлов” во Гевгелија се одржа манифестацијата „Нацртај приказна, отсликај насмевка“ на која најмалите уживаа во шоуто приредено од скопскиот магионичар, акробат и шоумен Кристијан Кики – Бенито.

„После долг временски период лајковите на нашата Фејсбук страна и нашиот Јутуб канал, што ги даваше нашата публика поради корона пандемијата, ги заменивме со вистинскиот аплауз со организирање на оваа манифестација за децата и нивните родители“ рече директорката на Домот на култура Весна Ристова, воедно и организатор на оваа манифестација.

За време на програмата беа направени четири слики од вештите раце на талентирани деца – идни уметници, а истите слики ќе ги красат просториите на новиот објект на центарот „Мајка Тереза”.

Во текот на манифестацијата беа запазени сите мерки за претпазливост, како носење маски, дезинфекција на раце и ракавици.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

24Gevgelija.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај 24Gevgelija.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.SR, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.