5 од новодијагностицираните се од општина Дојран, еден пациент од општина Гевгелија

Од шесте новодијагностицитани во Гевгелија, статистика која ја објави министерот Филипче, 5 се од општина Дојран, а еден пациент од општина Гевгелија, за 24Гевгелија потврди доктор Сашко Олумчев, епидемиолог во ЦЈЗ во Гевгелија.

Во изминатите 24 часа, на територија на Македонија регистрирани се рекорден број на новозаразени и тоа 241, по направени 1700 тестирања.

 


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

24Gevgelija.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај 24Gevgelija.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.SR, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.