Денес регистрирани 2 нови заболени од „Ковид-19“ во општина Гевгелија

Според статистиката која ја објави Министерот за здравство, Венко Филипче, денес се регистрирани 2 нови случаја на „Ковид-19“ во општина Гевгелија.

Вкупната бројкана новозаболени денес изнесува 180 од кои повеќе од половина се од Скопје.

Во последното деноноќие починаа двајца пациенти, а оздравени се единаесет.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

24Gevgelija.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај 24Gevgelija.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.SR, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.