Ова деноноќие регистриран уште еден случај на коронавирус во Гевгелија

Министерот за здравство, Венко Филипче денес на прес конференција ги објави статистиките околу пандемијаата со новиот коронавирус.

Според изјавата на министерот, ова деноноќие регистриран е уште еден случај на коронавирус во Гевгелија.

Со ова бројката на заразени во нашата општина изнесува 2.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

24Gevgelija.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај 24Gevgelija.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.SR, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.