Во сообраќајка тешко повреден тракторист од Давидово

На 23.12.2019 во 17.30 часот било пријавено дека на регионален пат на мостот на реката Вардар, во близина на с.Удово, патничко возило „мерцедес Е270“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Д.Ш.(27) од с.Миравци удрило во трактор „ИМТ 533“, управуван од С.Р.(55) од с.Давидово.

Во незгодата С.Р. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Општата болница Гевгелија за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од екипа од Полициската станица Валандово.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

24Gevgelija.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај 24Gevgelija.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.SR, Valandovo.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.